عملکرد انسولین بر بدن انسان

عملکرد انسولین بر بدن انسان

عملکرد موفق انسولین خوراکی در آزمایش انسانی

ابداع انسولین خوراکی به شکل قرص، می‌تواند بهترین خبر برای افراد دیابتی باشد؛ چرا که آنها را از شر تزریق‌های مکرر روزانه می‌رهاند.

به نقل از گیزمگ، چند دهه است که محققان تلاش کرده‌اند راهی برای انتقال انسولین به بدن از طریق دهان در بیماران مبتلا به دیابت پیدا کنند. در حال حاضر این کار در حال پیشرفت است و یک گام به واقعیت نزدیک‌تر شده است.

شرکت دارویی “اورامد”(Oramed) فاز دوم آزمایش بالینی اولین قرص انسولین را برای اثبات اثربخشی انسولین خوراکی خود شروع کرده است.

اگر همه چیز خوب پیش رود، پس از طی مراحل نهایی آزمایش و ثبت و تایید دارو، انسولین خوراکی می‌تواند طی چند سال آتی وارد بازار شود.

انسولین خوراکی

انسولین خوراکی به مدت طولانی به عنوان درمان مقدماتی برای درمان دیابت شناخته شده است و بسیاری از دانشمندان تلاش می‌کنند تا یک داروی موثر تولید کنند. چالش بزرگ این است که اسید معده، پروتئین را قبل از اینکه بتواند توسط روده جذب شود، تجزیه می‌کند.

این ابداع بزرگ از شرکت “اورامد” نه تنها کپسولی است که به پوشش حساس به pH مجهز است که از دارو تا زمانی که به روده کوچک برسد، محافظت می‌کند، بلکه همچنین توانایی انسولین در نفوذ به غشای روده و عبور بهتر از طریق جریان خون را افزایش می‌دهد.

این انسولین خوراکی آزمایشات ایمنی فاز 1 و چندین آزمایش فاز 2 را با موفقیت پشت سر گذاشته است که نشان‌دهنده اثر قابل ملاحظه آن در کاهش قند خون است.

اخبار و مقالات اخیر طب کار برزویه
آزمایش مدفوع از نظر وجود خون

این آزمایش جدید برای بررسی اثر دارو بیش از 90 روز تعیین شده است. در مطالعات قبلی، اثربخشی این دارو برای بیش از 28 روز مورد بررسی قرار گرفته بود.

“ناداو کیدرون”، رییس شرکت می‌گوید: این مهم‌ترین مطالعه ما تا به امروز است. یک سال است که از پتانسیل این دارو برای کنترل و نگهداری سطح قند خون اطمینان پیدا کرده‌ایم و به دنبال اثبات مزایای اثربخشی طولانی‌مدت مصرف این قرص خوراکی در عوض تزریق هستیم.

رساندن انسولین به بدن افراد دیابتی، آن هم به شکل قرص به طور قابل ملاحظه‌ای می‌تواند روند درمان میلیون‌ها دیابتی را متحول کند، زیرا رنج و زحمت تزریق‌های روزانه و نظارت دائمی بر سطح قند خون را از بین می‌برد.

 

ضمن اینکه دستگاه گوارش، انسولین را به نحوی به بدن می‌رساند که تزریق نمی‌تواند این‌گونه عمل کند.

 

“کیدرون” می‌گوید: انسولین خوراکی نه تنها جایگزین مناسبی برای تزریق‌های دردآور است و روشی است که بسیاری از بیماران مایل به انجام آن هستند، بلکه اثر بیشتر و دارورسانی ایمن‌تری دارد. زیرا روند طبیعی تولید و رسیدن مستقیم انسولین به کبد را شبیه‌سازی می‌کند.

فاز دوم آزمایش بالینی این دارو به پیشنهاد سازمان غذا و داروی آمریکا بعد از ملاقات با سران شرکت شروع شده است و در صورت موفقیت‌آمیز بودن، فاز نهایی اواخر سال 2019 یا اوایل سال 2020 انجام خواهد شد تا در نهایت روانه بازار شود.

چندین شرکت داروسازی در حال حاضر در تلاش برای توسعه انسولین خوراکی با فرمول‌های متفاوت هستند. بنابراین کسانی که از بیماری دیابت رنج می‌برند، طی سال‌های آتی خبرهای هیجان‌انگیزی خواهند شنید.

اخبار و مقالات اخیر طب کار برزویه
اصطلاحات آزمایشگاهی رایج

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تماس مرکز طب کار برزویه در ارتباط باشید.

📞 ۰۲۱-۴۴۳۷۷۴۰۲

5/5 - (2 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *