استرس شغلی چیست؟

استرس

استرس شغلی سلامت نیروی انسانی را به خطر می اندازد

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر خسرو صادق نیت در همایش روز جهانی ایمنی و سلامت کار، گفت: بزرگترین هدف کشور توسعه اقتصادی و توسعه فضای کار است و برای تحقق این هدف، نیروی انسانی و سلامت آن سرمایه ای است که نباید از آن غافل شویم.

وی با بیان لزوم حمایت از نیروی انسانی برای توسعه اقتصادی افزود: هر یک از افراد جامعه باید در شغلی مرتبط با حوزه تحصیلی خود مشغول فعالیت باشند و حداقل بتوانند ٣٠ سال کار کنند؛ و وزارت بهداشت با صرف هزینه های مختلف از بدو تولد نوزاد می کوشد تا این مهم محقق شود.

صادق نیت خاطرنشان کرد: متاسفانه به دلیل عدم رعایت یک سری اصول ساده که هزینه چندانی نیز در بر ندارد، گاهی یک نیروی کار جوان که سال های سال می تواند برای خود و جامعه مفید باشد را به راحتی از دست می دهیم.

رئیس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، با اشاره به لزوم توجه به سلامت افراد در محیط کار گفت: برای افراد جامعه تا سن فعالیت شغلی برنامه های ارزشمندی داشته ایم ولی این برنامه ها زمانی به ثمر می نشینند که فردی که قرار است در این مسیر خدمت کند به راحتی از دست نرود.

وی با اشاره به شعار امسال روز جهانی ایمنی و سلامت کار، از استرس به عنوان یکی از مسایل جدی شاغلین یاد کرد و گفت: یکی از مهمترین مشکلاتی که سلامت نیروی انسانی را به خطر می اندازد استرس در محیط کار است و رعایت استانداردها و حذف استرس از محیط کار از عوامل کمک کننده ای است که نیروی کار کشور را حفظ و نگهداری می نماید و باید به آن توجه جدی داشت.

اخبار و مقالات اخیر طب کار برزویه
تست عدم اعتیاد و کاهش افراد دارای اعتیاد در محل کار

 

برای کسب اطلاعات بیشتر به لینک تماس با ما مراجعه فرمایید.

چقدر مفید بود؟

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *