استرس شغلی چیست؟

استرس

استرس شغلی سلامت نیروی انسانی را به خطر می اندازد

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر خسرو صادق نيت در همايش روز جهاني ايمنی و سلامت كار، گفت: بزرگترين هدف كشور توسعه اقتصادی و توسعه فضاي کار است و برای تحقق این هدف، نيروي انساني و سلامت آن سرمايه اي است كه نبايد از آن غافل شویم.

وي با بيان لزوم حمایت از نيروي انساني برای توسعه اقتصادی افزود: هر یک از افراد جامعه بايد در شغلي مرتبط با حوزه تحصيلي خود مشغول فعالیت باشند و حداقل بتوانند ٣٠ سال كار كنند؛ و وزارت بهداشت با صرف هزينه هاي مختلف از بدو تولد نوزاد می کوشد تا اين مهم محقق شود.

صادق نيت خاطرنشان کرد: متاسفانه به دلیل عدم رعايت یک سری اصول ساده كه هزينه چندانی نیز در بر ندارد، گاهی یک نیروی کار جوان که سال های سال می تواند برای خود و جامعه مفید باشد را به راحتي از دست مي دهيم.

رئيس مركز سلامت محيط و كار وزارت بهداشت، با اشاره به لزوم توجه به سلامت افراد در محیط کار گفت: براي افراد جامعه تا سن فعاليت شغلي برنامه هاي ارزشمندي داشته ايم ولی این برنامه ها زمانی به ثمر می نشینند که فردي که قرار است در این مسیر خدمت كند به راحتي از دست نرود.

وی با اشاره به شعار امسال روز جهانی ایمنی و سلامت کار، از استرس به عنوان یکی از مسایل جدی شاغلین یاد کرد و گفت: يكي از مهمترين مشكلاتي كه سلامت نيروي انساني را به خطر مي اندازد استرس در محیط کار است و رعایت استانداردها و حذف استرس از محیط کار از عوامل کمک کننده ای است که نیروی کار کشور را حفظ و نگهداری می نماید و باید به آن توجه جدی داشت.

اخبار و مقالات اخیر طب کار برزویه
برنامه ملی واکسیناسیون کووید_۱۹

 

برای کسب اطلاعات بیشتر به لینک تماس با ما مراجعه فرمایید.

چقدر مفید بود؟

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *